BUDOWNICTWO
PRZEMYSŁ

MATERIAŁY SAMOPRZYLEPNE

VITO specjalizuje się w produkcji produktów samoprzylepnych a spektrum zastosowań produktów jest bardzo szerokie. Uszczelnianie, tłumienie, ochrona, amortyzowanie, montaż, izolacja, dystansowanie – te pojęcia odzwierciedlają ogólną charakterystykę produktów VITO. TECHNIKA SAMOPRZYLEPNA = NOWOCZESNOŚĆ!

 

Taśma aluminiowa

VITOMINIUM czyste aluminium, przewodzące prąd

Taśmy samoprzylepne VITOMINIUM® to jednostronnie klejące, przewodzące folie z czystego aluminium do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

VITOMINIUM 600 SV pokryte klejem na bazie akrylu, charakteryzującym się tolerancją na pleksiglas

Wykroje
Wszystkie rodzaje taśmy VITOMINIUM® nadają się również do produkcji w formie wykrojów. Maksymalna szerokość wykroju wynosi 550 mm.

Zakresy i rodzaje stosowania

Urządzenia klimatyzacyjne, chłodnictwo i instalacje wentylacyjne: Izolacja rur i obudowy, uszczelnianie kanałów przepływowych, nieprzepuszczalność pary i wilgoci.
Technika oświetleniowa: Wykładanie reflektorów cieplnych i świetlnych, aby umożliwić przepuszczające ciepło mocowanie lamp elektronowych.
Izolacje budowlane, prefabrykaty i elementy budowlane: Uszczelnianie elementów dachów płaskich, sklejanie miejsc łączeń w przypadku systemów izolacyjnych z laminatem z folii aluminiowej, nieprzepuszczalność pary i wilgoci, sklejanie krawędzi płyt wielowarstwowych, uszczelnianie otwartych złączeń przy podwójnych płytach.
Naprawy samochodów: Zaklejanie przerdzewiałych części karoserii.
Produkcja szkła: Zespolenie krawędzi przy produkcji szkła izolacyjnego.
Budowa kontenerów: Wyłożenie i wyklejenie specjalnych opakowań i kontenerów skutkujące odpornością na działanie wody morskiej.

 Informacja techniczna 

Produkt
VITOMINIUM®
grubość
(mm)
Rodzaj kleju Dostępne
szerokości w mm
Tolerancjana pleksiglas Do użytku zewnętrznego
600 SV 0,050 akrylat 6 - 960 tak tak
600 SV 0,100 akrylat 6 - 1000 tak tak