Historia

 
Profil działalności
Historia
Pracownicy
 

Firma Fenco Krzysztof Kawa została założona w Warszawie w 1998 roku  przez obecnego właściciela p. Krzysztofa Kawę.

Od początku swojej działalności była generalnym przedstawicielem dwóch niemieckich firm: Koemmerling – producenta mas uszczelniających do produkcji szyb zespolonych oraz Helmut Lingemann – producenta profili aluminiowych i szprosów wewnątrzszybowych.

W grudniu 1999 roku siedziba firmy została przeniesiona na południe Polski, do Siewierza, niewielkiego miasteczka położonego pomiędzy Katowicami a Częstochową.

Od tego momentu Fenco Krzysztof Kawa nawiązuje ścisłą współpracę z niemiecką firmą VITO Irmen – producentem materiałów samoprzylepnych, taśm montażowych do luster, przekładek korkowych do zabezpieczania szyb w transporcie itp. W roku 2003 Fenco Krzysztof Kawa zostaje generalnym przedstawicielem firmy VITO w Polsce. Od 2004 roku reprezentujemy na rynku polskim także firmę IBG Monforts Walzentechnik, produkującą m.in. szczotki do przemysłowych myjek szkła.

W czasie swojej działalności Fenco stale współpracuje również z firmami:
T-S-I.de - producentem mieszalników do mas uszczelniających, HEGLA oraz Ing. Jirì Gottvald –  producentami m. in.maszyn do obróbki szprosów.

Od początku istnienia Fenco Krzysztof Kawa współpracuje z największymi koncernami z branży szklarskiej takimi jak Pilkington IGP, Saint-Gobain, AGC Group (dawniej grupa Glaverbel) oraz z wieloma innymi wiodącymi firmami.

Przez wiele lat głównym profilem działalności był handel i obróbka materiałów do produkcji szyb zespolonych. Jednak w dniu dzisiejszym to nie jedyna forma działalności Fenco.
Jesteśmy dostawcą materiałów dla rynków meblarskich, optycznych, AGD, przemysłu samochodowego i medycznego.

Naszą naczelną dewizą jest zorientowanie na potrzeby klienta, spełnianie wymogów jakościowych i technicznych oraz terminowe wykonywanie zleceń.